Sıkça Sorulan Sorular

Mijote, önceden cesaret edemediğiniz yemek tariflerini hazırlamanız için gerekli tüm malzemeleri bir araya getirir, alışverişe gitmek ve ön hazırlık yapmak gibi uğraşlardan sizi kurtarır. Geriye sadece yemek yapmanın keyfi kalır. Malzemeleri porsiyonluk, ayıklanmış ve dilimlenmiş halde getirerek yemeğinizi en pratik şekilde hazırlamanızı sağlar. Bunun yanında tarif kartları ile birlikte yeni pişirme teknikleri öğrenmenize ve şeflerin tabaklarında yaptığı dokunuşları uygulamanıza yardımcı olur.

Paketlerin içinde seçtiğiniz Menünün yapımı için gerekli tüm malzemeler, olması gerektiği kadar ve menüye uygun olarak hesaplanmış şekilde bulunmaktadır.

Mutfak araç-gereçleri (tencere, tava, bıçak gibi…) dışında, ihtiyacınız olan tüm malzemeler paketinizde mevcuttur. Siz sadece kendi ağız tadı ve seçiminiz doğrultusunda tuz, karabiber ve yağ koymanız gerekmektedir.

Paket içinde bulunan tüm gıda malzemeleri, günlük olarak tedarik edilir ve depolanmaz. Mijote’nin en önem verdiği konulardan biri size en taze ve en doğru ürünü sunmaktır.

Vakumlu ve soğuk zinciri bozulmadan gelen ürünleri teslim aldığınızda buzdolabına koymanız halinde ürünler, 1 hafta dayanıklılık gösterecektir. Fakat biz yemeğinizin tadını ve yapım keyfini yaşamanız için en ideali 1-2 gün içinde yapmanızı öneririz.

Mijote, 2001 yılından beri ziyafet ve hazır yemek konularında hizmet veren ve sektörün öncü catering firmalarından biri olan ELMA CATERING’in bir markasıdır. Tüm üretim lisansları ve uluslararası ISO standartlarına tabii olan Elma Catering düzenli olarak denetlenmekte ve gıda üretiminin çok hassas bir konu olduğunun bilinci ile en modern ve en hijyenik şekilde üretim yapmaktadır.

Mijote teslimatı hafta içi 17:00 – 20:00 saatleri arasında. Hafta sonu ise 12:00 - 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Sipariş verme anınızda sizden, evde olmamanız halinde paketinizi nereye bırakmamızı istediğinize dair bir seçim yapmanızı istiyoruz. Böylelikle, olası bir durumda paketinizi komşuya veya kapı güvenliğine teslim edebiliyor veya 3. tercih olarak seçeceğiniz paketinizin kapınıza asılmasını tercih edebiliyorsunuz.

Mijote paketlerinde tüm ürünler derin dondurucudan çıktıktan sonra soğuk zincir bozulmadan özel Thermo paketler içerisinde korunmakta ve buz ile birlikte sizlere ulaştırılmaktadır. Ürünler 7 saat boyunca soğukluklarını korurlar. Böylelikle herhangi bir bozulma söz konusu değildir.

Paketlemede kullandığımız tüm malzemeler gıda paketleme yönetmeliklerine uygun, gıda poşetleridir ve geri dönüşümlüdür. Ürünü koruyan özel “Thermo-Bag” leri ise tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca 20 Kg. taşımaya dayanıklı Mijote çantalarını da günlük market alış verişlerinizde defalarca pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aynı gram hesabı yapmanız halinde marketten ucuz olması mümkün değildir. Fakat, o gramajda almanın zorluğu, temizlik ve soyma anında yapılan kayıp, kullanılmayan dolapta çürüyen ürün israfı ve özellikle soslar konusunda şişe bazında alım yapılma zorunluluğu göz önüne alındığında, Mijote ürünleri sizler için oldukça hesaplı olacaktır.

Mijote, yapmaya cesaret edemediğiniz yemekleri yapmanızı ve bunu yaparken de size çok büyük bir zaman tasarrufu sağlar. Çünkü tüm Mijote yemekleri yıkanmış, dilimlenmiş, özel olarak marine edilmiş ve önceden hazırlanmış sosları ile size ulaşır ve yemek yapmanın en zor ve en çok zaman alan kısmı olan ön hazırlığı yapmamış olursunuz.

Örneğin, birçok yemeğin yardımcı yemeği olan Pilavları, sadece2 kişilik hazırlamak hem zordur hem de çok zaman alır. Mijote sizlere siyah pilav, “lemon grass” eşliğinde esmer pilav, mantarlı safranlı pilav gibi birçok değişik pilavı hazır olarak, vakumlu poşetlerde sunmakta ve size sadece “Sous vide” adı verilen kaynamış suda 7 dk. Pişirmek sureti ile afiyetle yemenizi sağlar.

Mijote; sizlere bu ve bunun benzeri birçok modern pişirme teknikleri sunmak sureti ile evde harikalar yaratmanızı ve kendinizi Şef gibi hissetmenizi sağlamaktadır.

En ufak detayına kadar anlatılmış menü kartlarımız ile yemeğinizi rahatlıkla yapabilir, özel sos ve bazı hazırlıkların hazır bir şekilde gelmiş olmasından ötürü sizlere sadece yemek yapmanın keyfini yaşarsınız.

Tüm tarifler, paketinizden çıkan tarif kartlarında en ufak detayına kadar anlatılmakta ve herkes tarafından kolayca yapılacak şekilde sunulmaktadır. Amacımız tarifi yapmaya başladığınız andan itibaren en geç 30 dakika içerisinde sizleri sofraya oturtabilmektir.

Teslimat bilgileri aşamasında, arkadaşınızın adres ve iletişim bilgilerini bizimle paylaşmanız durumunda, Mijote paketi arkadaşınıza teslim edileceği gibi, sipariş anında belirtmeniz halinde özel notunuzu da sizler için yazar paketiniz ile birlikte sunarız. Belli mi olur? Belki hediyenize kendinizi davet ettirirsiniz :)

Mijote, ödeme altyapı sağlayıcısı olarak Yapı ve Kredi Bankasının alt yapısından yararlanmaktadır. Tüm veriler ve güvenlik yapılandırması Yapı ve Kredi Bankası güvencesi altındadır.

Şimdilik sadece İstanbul’da bazı bölgelere hizmet verebiliyoruz. Teslimat bölgeleri kısmında hizmet verilen bölgeler detayları ile yer almaktadır.

Servis verdiğimiz bölgelere her gün servisimiz vardır. Siparişlerinizi bir gün öncesinden vermeniz gerekmektedir.