Hakkımızda

2002 yılında kurulan Elma Catering her geçen sene daha da büyüyerek sektörün lider ziyafet firmalarından biri olmanın gurunu ve sevincini yaşamaktadır. Bu zaman zarfında edindiği tecrübe sayesinde, müşterinin ihtiyaçlarını daha net görebilmekte ve taleplerine daha hızlı dönüş yapabilmektedir.

Günümüz değişen şartlarına uyum sağlamak amacı ile de; 2020 yılında Mijote Markası kurulmuş olup, restoranda yemek keyfini ve ziyafet anlayışını münferit olarak evlere taşımayı amaçlamıştır.

Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan ekibimiz, çözüm ve pratik odaklı yaklaşımıyla Mijote’nin vazgeçilmez bir yemek tarzı olması için çalışıyor ve sizler için yemek yapmanın bir keyif olmasına gayret ediyor.

Bizim için önemli olan bildiklerimiz değil...
Hızla değişen ihtiyaçlara ve dinamiklerine uygun olarak düşleyebildiklerimiz, farklılaştırabildiklerimiz, geliştirebildiklerimiz ve yemek kültürüne katkıda bulunabildiklerimiz…

David SHIPMAN / Danışman Şef

Mijote; ülkemiz için çok yeni bir konsept olan “Yemek hazırlama kitleri” ni en profesyonel şekilde oluşturmak için, Türkiye'de ve dünyada pek çok beş yıldızlı otel ve prestijli restoranlarda yönetici şef olarak çalışmış David Shipman ile iş birliğine gitmiştir.

Türkiye’de akademisyen şef unvanını almış ilk kişi olan İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde Öğretim Görevlisi, Şef David Shipman, genç ekibi ile yemek siparişinin salt bir gıda tedariği olmadığı bilinci ile sürekli kendini yeniliyor, geliştiriyor ve sizlere birbirinden farklı keyifli menüler sunuyor.

Tüm üretim sertifikalarına ve uluslararası kuruluşların incelemeleri sonucunda verdikleri dünya standartları belgelerine sahip mutfağımız ile hizmet vermekteyiz. Satın almasından, üretimin aşamasına; paketleme aşamasından lojistik ayağına kadar, tüm safhalarda olması gereken hijyen ve soğuk zincir uygulamaları gıda teknisyenlerimiz tarafından incelenmekte ve en katı yönetmelikler ile gerekli tüm önlemler alınmaktadır.

Yemeğin doğallığı ve lezzet kalitesine verdiğimiz önem ile yemeklerimizde insan sağlığını tehdit eden hiçbir ürün ve katkı maddesi (donuk ve hazır ürünler, soya, ithal et, yapay kıvam, lezzet verici ve suni tatlandırıcılar vb.) kesinlikle kullanmıyoruz.